سوالات متداول

چطور وارد کلاس شویم؟

در ابتدا با توجه به آدرس سامانه شوید

سپس در قسمت ورود به سایت نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کنید ( رمز ورود و نام کاربری توسط موسسه در اختیار شما قرار می گیرد)

پس از ورود وارد صفحه خانه می شوید. در این صفحه تمامی درس هایی که شما در آن ثبت نام شده اید قابل مشاهده می باشد.

1- نام درس : حتما توجه کنید که در تمامی درس ها ثبت نام شده باشید و اگر درس مورد نظر خود را مشاهده نمی کنید با موسسه وتماس بگیرید.

2- نام استاد: حتما چک نمایید که اسم استاد مطابق با برنامه آموزشی باشد در غیر اینصورت با موسسه  تماس بگیرید.

3- پس از چک کردن مرحله اول و دوم بر روی دکمه ورود کلیک کنید تا وارد کلاس درس شوید.

در کلاس با گزینه های متنوعی با توجه به روند آموزشی که  توسط استاد برای شما در نظر گرفته شده است رو برو خواهید شد، که بصورت جداگانه توضیح داده خواهد شد.

تالار اعلانات

برای داشتن ارتباط آفلاین می توان از انجمن های گفت و گوی و یا سیستم قدرتمند پیام رسانی این سامانه استفاده کرد.  آگهی‌ها و خبرهای عمومی توسط مدرس درس در این بخش قرار خواهد گرفت. تالارهای گفت و گوی، محیطی برای ارتباط بین اعضای دوره بوده که امکان ارتباط غیرهمزمان را فراهم می کند.

کلاس آنلاین:

کلاس مجازی، محیطی ویدئو کنفرانس با امکاناتی همانند ارتباط همزمان تصویری، صوتی، نوشتاری، تخته وایت برد مجهز، ضبط جلسه، به اشتراک گذاری فایل و ... را با مدیریت مدرس دوره، همانند یک کلاس سنتی می باشد. برای استفاده از این امکانات نیازی به داشتن اینترنتی با سرعت بالا نخواهید داشت و نرم افزار به گونه ایی طراحی شده که با هر گونه سرعت حتی دایلآپ امکان شرکت در جلسات را خواهید داشت. تقریبا تمامی موسسات آموزشی از این نرم افزار جهت برگزاری دوره های آنلاین استفاده می کنند.

در ابتدا نرم افزار مربوط به سیتم عامل مورد استفاده خود را ( Windos , Mac , IOS , Android)  از قسمت نصب نرم افزار نصب و سپس نرم افزار را بسته و مجددا وارد کلاس شوید. 

بر روی آیکون کلاس آنلاین کلیک کنید و وارد صفحه بعد شوید . در این صفحه با کلیک بر روی ورود به کلاس وارد کلاس آنلاین می گردید. 

• پس از کلیک بر روی گزینه ورود به کلاس صفحه ای باز می گردد که باید بر روی گزینه ( open adobe connect ) کلیک کنید:

پس از انتخاب این گزینه نرم افزار ادوب کانکت بصورت اتوماتیک باز شده و وارد کلاس آنلاین می گردید.


سوالات پر تکرار 

1- صدا اکو می شه چکار کنم؟

در هنگام برگزاری کلاس مجازی و یا آنلاین پیش میاید که صدا اکو شود  و صدایی ناخوشایند تولید شود مانند صوت و مانع برگزاری کلاس آنلاین شود.


اکو شدن صدا مطلقا به سرور ارتباطی ندارد و باید افرادی که در کلاس آنلاین دارای میکروفن فعال هستند بلند گو یا اسپیکر سیستم خود را قطع و از هدفون یا هندزفری استفاده کنند.

در واقع هنگامی که شما اسپیکر و میکروفن خود را همزمان فعال میکنید یک لوپ یا چرخه ی صوتی ایجاد می شود، که باعث می گردد صدای خارج شده از اسپیکر توسط میکروفن دریافت شده و مجددا برای پخش به سرور ارسال شود، این فرآیند بارها تکرار شده و باعث اکو شدن پی در پی صدا میشود. با تغییر اسپیکر به هدفون این مشکل کاملا برطرف شده و میتوانید از کلاس آنلاین خود لذت ببرید. 


2- نیاز های سیستمی برای استفاده از کلاس مجازی چیست؟

▪ سرعت پردازنده رایانه مورد استفاده شما بیشتر از 400 مگاهرتز باشد.

▪ حداقل فضای آزاد RAM رایانه مورد استفاده شما 512 مگابایت باشد.

▪ رایانه مورد استفاده شما مجهز به هدست یا بلندگو و میکروفن باشد.

▪ تنظیمات مربوط به ضبط و پخش صدا، در ویندوز رایانه مورد استفاده شما بدرستی انجام شده باشد.

▪ آخرین نسخه نرم افزار Connect Adobe روی رایانه مورد استفاده شما نصب شده باشد.

▪ آخرین نســخه نرم افزارهای مرورگر اینترنتی همچــون Firefox Mozilla ، Chrome Google یا Explorer Internet روی رایانه مورد استفاده شما نصب شده باشد.

▪ آخرین نسخه نرم افزار Player Flash روی رایانه مورد استفاده شما نصب شده باشد.

▪ نرم افزارهای Word و PowerPoint از مجموعه نرم افزارهای Office Microsoft روی رایانه مورد اســتفاده شــما نصب شــده باشد.

▪ حد اقل سرعت دانلود اینترنت مورد استفاده شما 256Kb باشد.

▪ پورت های 80 ، 443 و 1935 توسط نرم افزار آنتی ویروس یا از سوی شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی شما بسته نشده باشد.


3- فارسی نمی تونم تایپ کنم؟

برای تایپ فارسی فقط کافیست یه جای کلید (ی) در کیبرد از کلید ( ctrl+x ) استفاده نمایید.

آخرین تغییر: سه‌شنبه، 26 فروردین 1399، 6:35 عصر